88 روز تا وعده وزیر مسکن برای تحویل خانه های مهر

88 روز تا وعده وزیر مسکن برای تحویل خانه های مهر
اخذ رای اعتماد وزیر جدید راه وشهرسازی مسئولیت سنگینی را برعهده علی نیکزاد قرار داد و این درحالی است که ظرف 88 روز آینده او باید به وعده ای که بارها از اواخر سال گذشته به مردم، مبنی بر تحویل خانه های مهر داد، جامه عمل بپوشاند.

گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا ، علی نیکزاد نخستین وزیر راه وشهرسازی در کسوت وزیر مسکن وشهرسازی در مقابل دوربین های تلویزیونی بارها وعده داده که در پایان شهریورماه سال جاری خانه های مهر را تحویل متقاضیان مربوطه خواهد داد . وزارت مسکن و شهرسازی طرح مسکن مهر را از خرداد ماه 1386 وارد مراحل اجرایی ساخت و در گام نخست خود مسئولان اجرایی این وزارتخانه و وزارت تعاون 937 هزار نفر واجد شرایط را از میان حدود چهار میلیون نفر گزینش کردند و قرار است ، پایان این انتظار در آخرین ماه تابستان سال جاری رقم بخورد .
آخرین اطلاعات دریافتی نشان می دهد که در شهرهای زیر 25 هزار نفر حدود 50 هزار واحد مسکونی طرح مهر به اتمام رسیده و در شهرهای بالای 25 هزار نفر نیز تا کنون حدود 200 هزار دستگاه خانه مهر در مراحل نهایی بسر می برد . از سوی دیگر چنانچه در شهرهای جدید تحت پوشش وزارت راه وشهرسازی نیز در نهایت 30 هزار واحد مسکونی طرح مهر تکمیل شده باشد و در بافت های فرسوده شهری نیز در خوشبینانه ترین شکل 100 هزار واحد مسکونی مهر تکمیل شود ، بنابراین با ارفاق های زیاد، طرح مهر پس از گذشت چهار سال که 655 روز آن زیر نظر نیکزاد پیگیری شد ، پیشرفت 40 درصدی دارد و واجدین شرایط 60 درصدی کماکان باید در انتظار باقی بمانند . نیکزاد طی 685 روز گذشته در سمت وزیر مسکن وشهرسازی تنها سه جلسه مطبوعاتی برای خبرنگاران این حوزه برگزار کرده و این امر نشانه اطلاع رسانی یک سویه وی در کسوت پیشین دارد . وزیر راه وشهرسازی که از 18 بهمن 1389 حکم سرپرستی وزارت راه وترابری را داشت ، تاکنون هیچ نشستی مطبوعاتی برای خبرنگاران این حوزه برگزار نکرد ه است. اکنون حوزه گسترده راه وترابری که به زعم برخی از نمایندگان عضو کمیسیون عمران مجلس سازمانهای زیر مجموعه آن در حد یک وزارتخانه تشکیلات اداری دارند و از سوی دیگر طرح مسکن مهر که بزرگترین فعالیت عمرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی است ، نیاز به حجم وسیعی از فعالیت های پرشتاب اجرایی دارند و درکنار آن اطلاع رسانی به هنگام ، دقیق و صحیح دارد .
انتظار می رود نمایندگان مجلس شورای اسلامی همانگونه که در آرای خود به نخستین وزیر راه وشهرسازی نشان دادند که عملکرد وزیران را دقیق مورد ارزیابی قرار می دهند ، در دوره باقی مانده از وزارت نیکزاد فعالیت این بخش را به دقت مورد ارزیابی قرار دهند. علی نیکزاد به عنوان نخستین فرد پیشنهادی برای وزارت راه وشهرسازی صبح امروز یکشنبه پنجم تیرماه با کسب 205 رای مثبت، اعتماد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را برای اداره وزارتخانه جدید کسب کرد .
 

۵ تیر ۱۳۹۰ ۱۷:۵۸
خبرگزاری ایرنا - واحد روابط عمومی شرکت |