نازک کاری حدود 32 هزار خانه مهر در شهرهای جدید پایان یافت

اتمام نازک کاری حدود 32 هزار واحد مسکونی طرح مسکن مهر در 13 شهرجدید تحت پوشش وزارت مسکن و شهرسازی از شتاب ساخت وساز در این بخش حکایت دارد.

گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا حاکی است: 18 شهرجدید تحت پوشش وزارت مسکن وشهرسازی در سطح کشور قرار است میزبان ساکنین 372 هزار واحد مسکونی طرح مسکن مهر تا پایان سال جاری و یا احتمالا نیمه نخست سال 1391 باشند.
اطلاعات آماری از وضعیت پیشرفت فیزیکی مسکن مهر در شهرهای جدید کشور نشان می دهد از مجموع 95 هزار واحد مسکونی طرح مهر که قرار است در شهرجدید پرند در جنوب غرب تهران محور آزاد راه تهران - ساوه ساخته شود اکنون بیش از 15 هزار واحد مسکونی مرحله نازک کاری را به پایان برده‌اند. همچنین شهرهای جدید سهند (استان آذربایجان شرقی ) و هشتگرد ( استان البرز) به ترتیب با افزون بر شش هزار دستگاه و بیش از سه هزار واحد مسکونی که مرحله نازک کاری را به پایان برده اند ، پس از شهر جدید پرند جای دارند . وزارت مسکن وشهر سازی مرحله نخست طرح مهر را از خرداد 1386 آغاز کرد و قرار است در پایان شهریورماه سال جاری در مجموع 937 هزار واحد مسکونی را تحویل متقاضیان واجد شرایط بدهد .
سهمیه مسکن مهر برای شهرهای جدید در سال 1389 به میزان 249 هزار و 800 دستگاه تعیین شده بود و برای امسال نیز 122 هزار و 200 دستگاه معین شد .
بهارستان، فولاد شهر، مجلسی (استان اصفهان ) ، پرند ، اندیشه و پردیس ( استان تهران )،گلبهار و بینالود (خراسان رضوی ) ، رامین و شیرین شهر (خوزستان ) ، علوی ( هرمزگان )، سهند (آذربایجان شرقی )، هشتگرد ( البرز)، صدرا (فارس )، رامشار (سیستان و بلوچستان) ،عالیشهر (بوشهر) ، مهاجران و امیرکبیر (مرکزی ) 18 شهر جدید تحت پوشش وزارت مسکن و شهرسازی هستند که سهمیه طرح مهر در این شهرها به مورد اجرا در می آید.
 

۸ تیر ۱۳۹۰ ۱۹:۲۱
خبرگزاری ایرنا - واحد روابط عمومی شرکت |