سرمایه بانک مسکن به 30 هزار میلیارد ریال افزایش یافت

در پی برگزاری مجمع عمومی فوق العاده بانک مسکن و به منظور تامین مسکن برای اقشار مختلف جامعه و انجام تکالیف قانونی سرمایه بانک با تصویب اعضای مجمع عمومی فوق العاده از 14 هزار به 30 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از روابط عمومی بانک مسکن، در نشست مجمع عمومی عادی سالیانه بانک نیز که به منظور بررسی عملکرد سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه 1389 برگزار شد، صورت های مالی سال89 اعم از ترازنامه و صورتحساب سود و زیان با اظهار نظر مقبول حسابرسی توسط اعضای مجمع به تصویب رسید. اصغر ابوالحسنی معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی،در این نشست که با حضور اعضای مجمع عمومی بانک ، حسابرس مستقل و بازرس قانونی و مدیران بانک مسکن برگزار شد، تصریح کرد : بانک مسکن در طرح مسکن مهر همسویی بسیارخوبی با سیاست های دولت داشته و عامل مهم در اجرای موفق این طرح که یکی از شاخصه های خدمت دولت به مردم است ،کارکنان بانک مسکن هستند. وی افزود: مشارکت بانک مسکن در طرح مسکن مهر نشان داد که سیستم بانکی می تواند در خدمت اهداف اجتماعی و اقتصادی جامعه گام بردارد و از نمونه های بارز آن می توان به کنترل بخشی از تورم کشور با تلاش کارکنان و مسئولان بانک مسکن اشاره کرد.
معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی در ادامه اظهار داشت : بخشی از ثبات ایجاد شده در بخش مسکن نتیجه تلاش کارکنان بانک مسکن و خدمت در طرح مسکن مهر است که لازم است با الگو گیری از بانک مسکن در سایر بخش ها نیز ثبات نسبی ایجاد شود.

مدیر عامل بانک مسکن: سود بانک مسکن 52 درصد افزایش یافت

بر اساس این گزارش، در نشست مجمع عمومی عادی سالیانه بانک مسکن قدرت اله شریفی مدیر عامل بانک مسکن با تشریح گزارش عملکرد بانک در سال 89 در خصوص نقش اجتماعی فعالیت های این بانک گفت : پذیرش مسئوولیت اعطای تسهیلات به متقاضیان طرح مسکن مهر به عنوان تنها بانک عامل یکی از مهمترین فعالیت های بانک به منظور تحقق نقش اجتماعی بانک در جامعه است، زیرا این طرح از مهمترین و وسیع ترین برنامه های دولت در جهت خانه دار کردن دهک های کم درآمد جامعه است. وی با تشریح عملکرد بانک در بخش صورت سود و زیان گفت : سود بانک طی سال 89 نسبت به سال قبل52 درصد افزایش یافته است. وی در ادامه افزود : بانک مسکن با تخصیص 5 درصد از 2 درصد سپرده های قرض الحسنه برای هزینه های امور فرهنگی و آموزش و پرورش، اقدام به احداث دو مدرسه در مناطق محروم کشور نموده است. شریفی تدوام پرداخت تسهیلات مسکن مهر ، نوآوری در ارائه محصولات جدید بانکی و حضور بیشتر در عرصه های بانکدار ی بین الملل را از مهمترین اهداف سال جاری این بانک عنوان کرد. شریفی همچنین در خصوص دلایل درخواست افزایش سرمایه گفت : برای ادامه روند پرداخت تسهیلات و اصلاح نسبت سرمایه و افزایش توان تسهیلات دهی ضروری است سرمایه بانک افزایش یابد . مجمع عمومی عادی و فوق العاده بانک مسکن با حضور نمایندگان وزارتخانه های راه و شهرسازی ، امور اقتصادی و دارایی، صنایع و معادن ، کشاورزی ، تعاون و بازرگانی و همچنین نمایندگان بانک مرکزی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی برگزار شد.
 

۱۸ تیر ۱۳۹۰ ۱۴:۳۹
خبرگزاری فارس - واحد روابط عمومی شرکت |