تزریق3 میلیارد دلاراز صندوق توسعه ملی برای افزایش ساخت مسکن

رییس جمهور در جلسه شورای عالی مسکن از اختصاص فوری سه میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای افزایش اعطای تسهیلات ساخت مسکن خبر داد .

به گزارش ایرنا به نقل ا ز پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ،دکتر 'محمود احمدی نژاد' عصر شنبه در جلسه شورای عالی مسکن افزود: این رقم که تا پایان شهریور به هفت میلیارد دلار رسیده و روند اعطای آن با سیر صعودی ادامه خواهد داشت نه تنها می‌تواند در کنترل قیمت مسکن بلکه در جلوگیری از هر گونه سوءاستفاده و سوداگری در بخش مسکن موثر باشد.
وی بر ضرورت تشکیل یک هفته در میان جلسات این شورا برای بررسی آخرین وضعیت مسکن تاکید کرد و گفت: شورای عالی مسکن باید بطور روزمره بخش مسکن را تحت نظارت کارشناسی خود قرار داده و با اتخاذ تصمیمات راهگشا، آرامش پایداری را در بخش مسکن کشور حاکم کند. رییس جمهور میزان پیشرفت پروژه‌های مسکن مهر در استان‌ها را بسیار مثبت و امیدوار کننده دانست و گفت: مسئولان بنیاد مسکن، وزارت مسکن و بانک‌های عامل عملکردی قابل قبول و در خور ستایش داشته‌اند و این امیدواری وجود دارد که امسال رقم ساخت یک و نیم میلیون واحد مسکونی در کشور تحقق یابد. دکتر احمدی نژاد با تاکید بر لزوم تسریع در تکمیل واحدهای مسکن مهر استان تهران تصریح کرد: باید واحدهای مسکن مهر استان تهران نیز همچون سایر استان‌ها تا شهریور ماه در اختیار صاحبان آنها قرار گیرد تا کسانی که قصد جابجایی دارند بتوانند با آسودگی خاطر قبل از آغاز فصل درس و مدرسه در واحدهای مسکونی خود مستقر شوند. رییس جمهور مسئولان مسکن مهر استان تهران را به تسریع در روند تکمیل واحدهای مسکن مهر استان تهران مکلف کرد و گفت: واگذاری این واحدهای مسکونی ضمن جلوگیری از هر گونه افزایش قیمت مسکن و اجاره بها در تهران ‏‏می‌تواند تثبیت و کاهش قیمت‌ها را به همراه داشته باشد.
وی تصریح کرد: باید تعداد قابل توجهی از واحدهای مسکن مهر استان تهران تا هفته دولت آماده واگذاری شود. دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از اظهارات خود روند احداث مسکن در روستاها را بسیار پرشتاب و امیدوار کننده توصیف و خاطرنشان کرد: چهره روستاها واقعا تغییر کرده و عمده خانه‌های روستایی نوساز شده‌اند که این امید را به روستاها برده است و این شکوفایی امید در روستاها انشاا... برکات و ثمرات زیادی خواهد داشت. دکتر احمدی نژاد همچنین خطاب به مسئولان مسکن مهر و بانک‌های عامل تاکید کرد که تسهیلات مسکن مهر استان‌های سردسیر باید سریع‌تر و قبل از فرا رسیدن فصل سرما تخصیص یابد. 

 

۱۹ تیر ۱۳۹۰ ۱۸:۱۸
خبرگزاری ایرنا - واحد روابط عمومی شرکت |