جشن خانه دار شدن متقاضیان مسکن مهر در زنجان

جشن خانه دار شدن متقاضیان مسکن مهر در استان زنجان با افتتاح نزدیک به هفت هزار واحد مسکن مهر توسط رییس جمهوری، در شهر زنجان

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، در آیین جشن خانه دار شدن متقاضیان مسکن مهر استان زنجان، فاز سوم از 52 هزار واحد مسکن مهر در شهرها و روستاها به تعداد 6 هزار و 780 واحد توسط محمود احمدی نژاد افتتاح شد.

رییس دولت دهم پس از افتتاح دو پروژه محور تهم - چورزق در جاده زنجان به طارم و نیروگاه سیکل ترکیبی 648 مگاواتی سلطانیه در مراسم جشن یاد شده شرکت کرد.

به گفته مسولان استان زنجان، تعهدات این استان در زمینه مسکن مهر 19 هزار و 500 واحد بود که با تلاش های انجام شده، این امر تحقق یافته است اما مجموع تعهدات استان در زمینه مسکن مهر، بافت فرسوده در مسکن روستایی در سال های 89 و 90 حدود 52 هزار واحد است.

18 هزار و 592 واحد از این مجموعه در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت، یک هزار و 942 واحد در شهرهای کمتر از 25 هزار نفر جمعیت و 32 هزار و 20 واحد نیز در روستاها احداث شده است.

این واحدهای مسکونی طی سه مرحله به بهره برداری رسیده است؛ در مرحله نخست سه هزار و 520 واحد مسکونی و در مرحله دوم 10 هزار و 214 واحد به بهره برداری رسید.

6 هزار و 780 واحد نیز امروز در مرحله سوم با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید.

11 هزار و 650 میلیارد ریال تسهیلات برای احداث واحدهای مسکن مهر در استان زنجان پرداخت شده است.

استاندار زنجان، مجموع اعتبارات مورد نیاز برای اجرای سه طرح مسکن مهر، نیروگاه برق سلطانیه و محور تهم - چورزق در جاده زنجان به طارم را 17 هزار میلیارد ریال بیان کرد.

'علی نیکزاد' وزیر راه و شهرسازی و 'مجید نامجو' وزیر نیرو، رییس جمهوری را در این سفر همراهی می کنند.

۲۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۲۲