وام مسکن عامل رشد قیمت مسکن 03/02/93

قائم مقام بانک مرکزی از نقش افزایش تسهیلات فردی مسکن در رونق بازار مسکن سخن گفت و ایجاد و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم مثل آب، برق، گاز و سایر تسهیلات رفاهی در زمان تحویل واحدهای مسکن مهر را یکی از اولویت‌های دولت اعلام کرد.
اکبر کمیجانی در جمع مدیران ارشد بانک مسکن تصریح کرد: افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن از سوی بانک مسکن نقش بسزایی در رشد بخش مسکن داشته و در تحرک فعالیت های ساخت و ساز و معاملات مسکن موثر است.

وی با اشاره به اهمیت بخش مسکن در رونق اقتصاد کشور گفت: رونق بخش مسکن باعث رشد اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی خواهد شد که در شرایط فعلی اقتصاد از اولویت‌ها و سیاست‌های اقتصادی دولت تدبیر و امید است.

کمیجانی با بیان عملکردی از بخش‌های مختلف اقتصادی کشور افزود: آنچه که در سطح اقتصاد کلان در جامعه با آن روبرو بوده و افق‌هایی را می‌توانیم برای آن ترسیم کنیم، آن است که متغیرهای اقتصادی حکایت از آن دارد که اقتصاد از وضعیت رکودی خارج می‌شود. بخش مسکن یکی از محورهای اصلی اقتصاد جامعه و موتور محرکه افزایش رشد اقتصادی است و شتاب در فعالیت‌های مسکن در سرعت گیری رشد اقتصاد کشور نقش موثری را داراست.

وی گفت: گرچه سهم مستقیم بخش مسکن از GDP (تولید ناخالص داخلی) کم است، ولی با ارتباطات پسین و پیشین آن با سایر بخش‌های اقتصاد در جهت‌دهی فعالیت‌های اقتصادی کشور نقش معناداری دارد و در افزایش سرمایه گذاری و اشتغال سهم قابل توجهی دارد.

قائم مقام بانک مرکزی یادآور شد: افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن از سوی بانک مسکن که مورد تصویب شورایپول و اعتبار قرار گرفته و در مرحله اجراست، در رونق بخشی فعالیت‌های اقتصادی به ویژه در شهرهای کوچک و متوسط موثر خواهد بود.

وی ایجاد و فراهم کردن زیرساخت های لازم مثل آب، برق، گاز و سایر تسهیلات رفاهی در زمان تحویل واحدهای مسکن مهر را از اولویت‌های اقدامات در این زمینه برشمرد.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۲۹