دسترسی آزاد به اطلاعات در وزارت راه و شهرسازی عملیاتی می‌شود29/02/93

وزیر راه و شهرسازی ایجاد همبستگی عمیق‌تر با مردم را از وظایف اصلی روابط عمومی‌ها دانست و گفت: دسترسی آزاد به اطلاعات تولید شده از مهمترین حقوق شهروندان است.
 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی امروز در همایش روابط عمومی‌های وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه مجموعه روابط عمومی‌ها باید نوعی همبستگی عمیق با مردم برای پیشبرد اهداف ایجاد کنند‌، اظهار داشت: از آنجا که مخاطبان اصلی ما شهروندان هستند‌، حق دسترسی آزاد آنها به اطلاعات تولید شده از اصولی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی‌ها در سال‌های اخیر بیشتر در راستای تبلیغ فعالیت‌های سازمانی حرکت کرده‌اند، افزود: در وزارت راه و شهرسازی اطلاعات بی‌شماری در حوزه های مختلف تولید می‌شود که به‌نحوی روی زندگی مردم اثر دارند دسترسی به این اطلاعات حق مسلم شهروندان محسوب می شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه باید بستر دسترسی آزاد و بدون هزینه شهروندان به اطلاعات در وزارت راه و شهرسازی فراهم شود، اضافه کرد: اگر مردم و جامعه پشتیبان فعالیت های وزارتخانه نباشند و این فعالیت‌ها با بدنه اجتماعی گره نخورد‌ میزان موفقیت نهایی بسیار محدود خواهد بود.

وی اجتماعی کردن تمام فعالیت‌های وزارت راه و شهرسازی را امری ضروری دانست و ادامه داد: همه فعالیت‌های تخصصی ما در حوزه‌های مختلف‌ بهره‌برداران عمومی دارند و به همین دلیل توجه به جنبه های اجتماعی و فرهنگی طرح ها از اهمیت فراوانی برخوردار هستند.

آخوندی با اعلام اینکه روابط عمومی ها به عنوان دریچه‌ای هستند که می‌توانند در اجتماعی کردن فعالیت‌های وزارت راه و شهرسازی نقش موثری داشته باشند، گفت: بدون وجود چنین رویکردی به کارگزاری اجرایی تبدیل خواهیم شد که توان آن با جامعه و ملت قابل مقایسه نیست.

وی افزود: امروز به شرطی می توانیم به توسعه و حمل و نقل مناسب دست یابیم که تمام جامعه ایران درگیر برنامه‌ها و فعالیت های وزارت راه و شهرسازی شوند،از سوی دیگر این تصور نیز که ما یک طرف میز و ملت در طرف دیگر هستند از همان ابتدا سناریویی شکست خورده است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر لزوم ایجاد همبستگی ملی اظهار داشت: یکپارچه سازی اطلاعات درون سازمانی در وزارت راه و شهرسازی که 55 هزار نفر کارمند آن هستند از درجه اول اهمیت برخوردار است زیرا پس از این مرحله می‌توان به یکپارچه سازی اطلاعات برون سازمانی نیز دست یافت.

وی افزود: روابط عمومی باید مانند یک پل ارتباطی عمل کند و مجراهای مشارکت شهروندان در فعالیت های وزارت راه و شهرسازی را بیابد.

آخوندی بیان کرد: در زمینه ارتباط با مخاطبان خاص که رسانه‌ها هستند نیز باید به صورت حرفه‌ای و بدون تبعیض با آنها در ارتباط باشیم.

وی ضمن قدردانی از تلاشهای مجموعه روابط عمومی های وزارت راه و شهرسازی‌ اظهار امیدواری کرد: این نهادها در اجتماعی کردن فعالیت های وزارتخانه و توسعه جمهوری اسلامی ایران موفق باشند.

بنابر این گزارش همایش روابط عمومی های وزارت راه و شهرسازی امروز یکشنبه 28 اردیبهشت با حضور وزیر راه و شهرسازی، معاونان وی، دبیر شورای اطلاع رسانی دولت، مدیران کل سابق روابط عمومی وزارتخانه‌های مسکن و شهرسازی و راه و ترابری سابق و مدیران روابط عمومی‌های این حوزه در سراسر کشور برگزار شد.

در این مراسم از خانواده‌های شهدای روابط عمومی وزارت راه و ترابری سابق شامل شهید راحمی، راهی و مرحوم برزگر، قدردانی و از مدیران کل سابق روابط عمومی با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۲۸