مجوز تاسیس و فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان مسکن نارون صادر شد

مجوز تاسیس و فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان مسکن نارون به عنوان سومین صندوق زمین و ساختمان بازار سرمایه کشور که پیش از این با نماد «نارون» در بازار بورس ثبت شده بود، صادر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن، مدیر ساخت این صندوق که به منظور تامین مالی 182 میلیارد ریالی مجتمع مسکونی نارون اراک تاسیس شده است، شرکت سرمایه‌گذاری الوند (از شرکت‌های تابعه گروه سرمایه‌گذاری مسکن) است که با نماد «ثالوند» در بازار فرابورس عرضه شده است. این شرکت همچنین مالک زمین محل احداث پروژه است. شرکت تامین سرمایه بانک مسکن به عنوان مدیر صندوق، متعهد پذیره نویسی و بازارگردان، شرکت آرین محور اراک به عنوان ناظر، شرکت مشاور سرمایه‌گذاری نیکی گستر به عنوان متولی و موسسه حسابرسی بهمند به عنوان حسابرس، دیگر ارکان این صندوق را تشکیل می‌دهند.
پروژه نارون اراک، یک مجتمع مسکونی 144 واحدی است که در زمینی به مساحت حدود 7500 متر مربع با زیربنای کل حدود 20 هزار متر مربع در کوی الهیه اراک و در یکی از قطعه زمین‌های متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری مسکن الوند تعریف شده است و پیش‌بینی می‌شود در 21 ماه عملیات اجرایی آن توسط این شرکت به اتمام برسد.
شایان ذکر است این صندوق پس از صندوق‌های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان «نسیم» و «مسکن شمالغرب» که اولی توسط گروه مالی بانک مسکن برای تامین مالی پروژه نسیم تهران و دومی توسط شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن برای تامین مالی پروژه نرگس رشدیه تبریز تاسیس شده‌اند، سومین صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان کشور است. اطلاعات بیشتر در مورد این صندوق در نشانی اینترنتی www.narvanfund.ir در دسترس عموم قرار دارد.

مجوز صندوق نارون

 

۱۰ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۹