گزینه های پیشنهادی برای ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان

با برگزاری انتخابات اعضای دوره هفتم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، گزینه های پیشنهادی برای ریاست دوره هفتم این سازمان معرفی شدند.

به گزارش ایران اکونومیست؛ جلسه تودیع و معارفه اعضای دوره ششم و هفتم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان با حضور وزیر راه و شهرسازی تشکیل و وفق ماده 115 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، مهندس فرج الله رجبی با 23 رای، مهندس شهرام کوسه غراوی با 20 رای و مهندس عباس وثیق نیا با 16 رای از بین چهار نامزد برای تصدی ریاست شورای مرکزی دوره هفتم، حایز اکثریت آرا شدند.
بر اساس این گزارش، آقایان فرج الله رجبی، شهرام کوسه غراوی و عباس وثیق به وزیر راه و شهرسازی معرفی شدند تا از بین آنها یک نفر با ابلاغ رییس جمهوری اسلامی ایران به عنوان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور منصوب شود.
به گزارش ایرنا، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در دوره ششم در مراسم معارفه شورای مرکزی دوره هفتم سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت: تدوین نظامنامه ها و خط مشی سازمان و تصویب آن در هیات عمومی یکی از مهم ترین و ماندگارترین اقدام هایی بود که در این دوره صورت گرفت و شورای مرکزی و تمامی استان های کشور نسبت به عملیاتی کردن آن تلاش های زیادی انجام داده و در برنامه های پیش روی خود قرار داده اند .
وی همچنین به تهیه و تدوین و تصویب نظام نامه های متعدد در شورای مرکزی و هیات عمومی اشاره و ابراز امیدواری کرد کارهای دیگری که ناتمام مانده است در دوره جدید با درایت اعضای شورای هفتم به نتیجه برسد.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با ارزیابی مثبت از اقدام های وزارت راه و شهرسازی در تدوین مقررات ملی ساختمان به نقش سازمان های نظام مهندسی ساختمان در گسترش و اجرای مقررات ملی ساختمان اشاره کرد و یادآور شد: در دوره ششم شورای مرکزی پیش نویس سه مبحث جدید در حوزه های نقشه برداری، ترافیک و شهرسازی به اهتمام گروه های تخصصی تهیه و به وزارت راه و شهرسازی جهت تصویب ارایه شد.

 

۱۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۵:۱۰
ایران اکونومیست |