طرح برگزیده معماری برای اجرای بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری کشور معرفی شد

طرح برگزیده معماری برای اجرای بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری کشور معرفی شد
در جلسه‌ای با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مقامات و مسئولین اجرایی شهر تبریز، طرح برگزیده پروژه «بلوار شهیدان ذاکر تبریز» بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری آذربایجان شرقی مورد بررسی قرار گرفت .

 به گزارش روابط عمومی شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمال‌غرب؛ جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان آذربایجان شرقی با حضور هوشنگ عشایری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی، شهردار تبریز، مدیران و مسئولان استانی، مدیران شرکتهای ساختمانی به همراه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمال‌غرب، روز چهارشنبه سوم مردادماه سال جاری در محل سالن جلسات استانداری آذربایجان شرقی برگزار گردید.

مسابقه معماری

این جلسه که به منظور رونمایی از طرح برگزیده معماری بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری تبریز تشکیل شده بود یاسمی، مدیر عامل و همچنین شکری، مدیر طرح و توسعه شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب ضمن معرفی پروژه بلوار شهیدان ذاکر تبریز گزارش مبسوطی از روند اجرای این مسابقه ارائه نمودند.

 

در ادامه خدابخش استاندار آذربایجان شرقی، نیز طی سخنانی ضمن قدردانی از شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمال غرب به منظور حرکت در راستای نقش آفرینی باز آفرینی بافت ناکارآمد شهری، قول مساعد داد در خصوص رفع موانع احتمالی این پروژه اقدامات لازم صورت پذیرد.

 

در پایان جلسه حاضرین از سه طرح برگزیده مسابقه معماری این پروژه بازدید به عمل آوردند.

 

مسابقه معماری   

شایان ذکر است مسابقه فوق با موضوع طراحی الگوی سکونتی در مجموعه‌ای همجوار با بافت ناکارآمد میانی شمال‌غرب تبریز در محدوده بلوار شهیدان ذاکر و خیابان علامه جعفری در زمینی به مساحت ۵.۴ هکتار با استعداد 1400واحد مسکونی برای قشر میان درآمدی شهر تبریز طی دو مرحله برگزار گردید. که در مرحله اول سه طرح به عنوان طرح‌های برگزیده انتخاب شدند و در مرحله نهایی، طرح متعلق به هومن بالا‌زاده توسط هیات داوران به عنوان طرح برگزیده انتخاب شد.

از ویژگی‌های بارز این پروژه می‌توان به طراحی پروژه به شکل مرکز محله،  پیش بینی واحد‌های خدماتی برای ساکنان، توجه ویژه به فضای سبز، اجرای پروژه به صورت فاز بندی شده و ... اشاره نمود.

افزایش کیفیت زندگی، آفرینش حس تعلق مکان و پاسخ به نیازهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و تاریخی در بستر خلاقیت‌های معمارانه و توجه به زیست‌بوم و علوم پیشرو در صنعت ساختمان با بازدهی اقتصادی برای سرمایه‌گذار از جمله ملزومات طرح پیشنهادی بود.

تصاویر طرح برگزیده:


مسابقه معماری

 

 

۶ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۵۹