تدریس صنعتی سازی ساختمان در دانشگاه های کشور

خبرگزاری فارس: برای نخستین بار در کشور تدریس صنعتی سازی ساختمان در قالب واحد دانشگاهی از ترم اول سال تحصیلی 88-89 آغاز شد. خبرگزاری فارس: برای نخستین بار در کشور تدریس صنعتی سازی ساختمان در قالب واحد دانشگاهی از ترم اول سال تحصیلی 88-89 آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شرکت مدیریت پروژه های ایران (مپسا)، در پی توافق به عمل آمده میان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و شرکت مپسا، شرایط لازم برای گنجاندن واحد فناوری های نوین صنعت ساختمان به دروس مقطع کارشناسی رشته مهندسی عمران این دانشگاه فراهم شد.
بر اساس این گزارش این درس که برای نخستین بار در ایران به عنوان واحد آموزشی به چارت آموزشی دانشگاه ها افزوده می شود، قرار است در قالب 2 واحد اختیاری و به صورت سمیناری به دانشجویان دانشگاه خواجه نصرالدین طوری ارائه شود.
براساس برنامه ریزیهای شرکت مپسا و به دنبال ابراز تمایل برخی دانشگاه های مطرح کشور، قرار است مذاکرات لازم برای تدریس این درس در دیگر رشته های مرتبط با صنعت ساختمان صورت گیرد.
واحد درسی فوق به گونه ای تعریف شده که ارتباطی عمیق میان صنعت و دانشگاه را ایجاد کند و در بردارنده موضوعات مورد اهمیت در حوزه هایی نظیر معماری، ساختمان، مدیریت و دیگر صنایع وابسته باشد.
۲۷ مهر ۱۳۸۸ ۰۹:۳۵
فارس |