آخرین وضعیت اجرای پروژه «ره باغ» مرکز شهر اندیشه

آخرین وضعیت اجرای پروژه «ره باغ» مرکز شهر اندیشه
عملیات اجرایی پروژه ره باغ مرکز شهر اندیشه با کاربری های فرهنگی، تجاری و گردشگری در فازهای مختلف در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، در قالب تفاهم نامه گروه سرمایه‌گذاری مسکن با شرکت عمران شهر های جدید در سال گذشته، شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران پس از انجام بررسی‌‌ها و مطالعات کارشناسی، قرارداد مشارکت در احداث پروژه مسکونی، تجاری و ره باغ در مرکز شهر اندیشه را امضاء کرد.
اما در ماه های گذشته این پروژه در فازهای مختلف از جمله عملیات خاک برداری، بتن ریزی، جداول بتنی، زیرسازی، طراحی، آرماتور بندی و مصالح پایکار اجرا شده و در حال ساخت است .

معرفی پروژه مرکز شهر اندیشه
پروژه مرکز شهر اندیشه بین دو ميدان خلیج فارس در شمال و شهدای گمنام در جنوب این شهر قرار گرفته است و در مرکز آن نیز بازار نقش اندیشه که نمادی از معماری ایرانی - اسلامی معاصر است، قراردارد که با الهام گرفتن از معماری ایرانی، ره باغی از میدان خلیج فارس تا ساباط بازار و از ساباط تا میدان شهدای گمنام، ضلع شمال و جنوب مرکز شهر را به هم وصل کرده است.
در اطراف این ره‌باغ فضاهایی با کاربری‌های فرهنگی، تجاری و خدماتی، جهانگردی و پذیرایی، تالار شهر، آمفی تئاتر روباز، پردیس سینمایی، هتل، اقامتگاه سنتی، شهرداری اندیشه، پارک پدافند غیرعامل، مجموعه فرهنگی دفاع مقدس و باغ ایرانی شکل گرفته است و در حاشیه و لایه دوم کاربری‌های اداری، بیمارستان، حوزه علمیه، دانشگاه، موزه شهر، آموزشی و پارکینگ های طبقاتی شکل خواهد گرفت.
مساحت مجموع این محدوده با شبکه معابر اطراف آن ۴۸ هکتار است.

در فاز نخست اجرای این پروژه، شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران بخش مسکونی و بخشی از فضای تجاری این پروژه با زیربنای کل حدود 180 هزار متر مربع را احداث خواهد کرد.
همچنین ره‌باغ موجود در این فضا، توسط این شرکت احداث و به شرکت عمران شهر جدید اندیشه واگذار خواهد شد.
بر اساس این گزارش، شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن در آذرماه سال گذشته سه یادداشت تفاهم همکاری با شرکت‌های عمران شهرهای جدید امضا و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید کشور، در زمینه‌های پیمان‌کاری (آماده سازی زمین)، مشارکت در ساخت برای احداث واحدهای مسکونی و مشارکت در محله سازی مورد بررسی قرار گرفت.
این پروژه، نخستین پروژه‌ای است که در چارچوب تفاهم فوق به قرارداد منجر شده و پروژه‌هایی در شهرهای دیگر کشور در دست بررسی و ارزیابی است.

۲۱ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۳۲