ساخت ۳۰۰۰ واحد مسکونی در فاز اول طرح اقدام ملی مسکن "پرند" برای ثبت‌نامی‌ها

عضو هیات‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پرند از ساخت ۳۰۰۰ واحد مسکونی در فاز اول طرح اقدام ملی مسکن پرند برای متقاضیان ثبت‌نام‌کننده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پدرام صمیمی‌فر، عضو هیأت‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پرند با اشاره به این‌که در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در دو قالب مشارکت و ثبت‌نام برنامه‌ریزی و شروع به فعالیت کرده‌ایم، گفت: در حوزه مشارکتی از سال گذشته به دنبال تاکید وزیر راه و شهرسازی، فعالیت ما شروع شد و در این راستا چند سایت بزرگ را معرفی کردیم. در پروژه "غدیر" با بنیاد تعاون ستاد کل نیروهای مسلح و در ادامه تفاهم‌نامه وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع همکاری می‌کنیم و تفاهم‌نامه‌ای برای ساخت حدود چهار هزار واحد مسکونی و خدمات مرتبط با آن در زمینی به مساحت ۱۳۰ هکتار با بنیاد تعاون ستاد کل نیروهای مسلح امضاء کردیم و به دنبال آن، عملیات اجرایی آغاز شده و آماده‌سازی در حال انجام است و کار در قالب مشارکتی پیش می‌رود.

وی، اقدام دیگری در حوزه طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن شهر جدید پرند را آماده‌سازی اراضی موسوم به ۸۸ هکتاری با همکاری یکی از پیمانکاران خوشنام پرند خواند و افزود: مرحله آماده‌سازی زمین رو به پایان است و بنا است پس از تشریفات قانونی سه هزار و ۴۲۰ واحد مسکونی در حوزه مشاکت با شرکا در این اراضی ساخته شود. به‌این ترتیب، به‌محض این‌که عملیات آماده‌سازی طی شود، شرکا، ساخت ابنیه را آغاز می کنند. هر چند که هم‌اکنون یکی از شرکا با توجه به اتمام فاز اول آماده‌سازی، کار را شروع کرده است.

صمیمی‌فر با اشاره به استقبال و مشارکت خوب بخش خصوصی از طرح اقدام ملی مسکن عنوان کرد: با اقدامات انجام گرفته، خوشبختانه استقبال خوبی از این طرح ملی شد و این کار در حال انجام است. برای مثال، پروژه ۴۴۸ واحدی چکاب از جمله پروژه‌های مشارکتی با بخش خصوصی است که احداث ابنیه آن آغاز شده و در حدود ۱۰ درصد نیز پیشرفت فیزیکی دارد. اما یکی از موضوعاتی که باعث تاخیر در کار می‌شود، فرآیند اخذ پروانه از شهرداری است که روند آن زمان‌بر است.

وی در خصوص مکان‌یابی پروژه‌های اقدام ملی مسکن، افزود: واحدهای ثبت‌نامی طرح اقدام ملی مسکن در پرند در فاز ششم این شهر احداث می‌شوند. هم‌اکنون پنج قطعه زمین به مساحت مجموع ۱۵ هکتار برای فاز اول این طرح آماده‌سازی شده است و این مقدار زمین، استعداد ساخت سه هزار واحد مسکونی را خواهد داشت.

عضو هیأت‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پرند در حوزه ثبت‌نامی‌ها با توجه به این‌که وزارتخانه ۲۰ هزار واحد را به عنوان سهمیه به شرکت عمران شهر جدید پرند اختصاص داده است ما تلاشمان را برای به کار گرفتن تمام آورده اراضی خود به کار گرفته‌ایم و در مرحله اول توانستیم طراحی سه هزار واحد را انجام دهیم؛ هم‌اکنون نیز در مرحله اخذ پروانه هستیم که به محض دریافت، عملیات ساخت را آغاز می‌کنیم تا بتوانیم در حوزه ثبت‌نامی‌ها نیز کار را به خوبی جلو ببریم. فعالیت در خصوص باقی اراضی نیز نیازمند تایید کمیسیون ماده پنج و شورای‌عالی شهرسازی و معماری هستیم.

وی گفت: با توجه به این‌که وزیر راه و شهرسازی همواره بر تامین خدمات این پروژه‌ها همزمان با ساخت واحدها تاکید داشت، سعی کردیم در قالب پروژه‌های مرکزمحله و احداث مراکز محله بتوانیم خدمات مرتبط با هر پروژه را همراه با آن احداث کنیم تا کمبودی از این نظر نداشته باشیم.

صمیمی‌فر در خصوص طراحی واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید پرند گفت: تلاش کرده‌ایم که تنوعی به طراحی، نما و پلان ها دهیم تا امکان انتخاب را برای متقاضیان بیشتر کنیم. همچنین واحدهای طراحی شده از ۷۵ مترمربع تا ۱۱۰ مترمربع طراحی شده است.

وی در خصوص قیمت‌گذاری این واحدها نیز گفت: مولفه‌های مختلفی در تعیین قیمت این واحدها دخیل است اما سعی ما بر این است که تنوع و کیفیت ساخت، قابل‌قبول و قیمت‌ها اقتصادی باشد و به گونه‌ای تعیین شود که امکان بهره‌برداری طیف متنوع‌تری از مردم و جامعه در آن باشد. بر این اساس تمام تلاش مان این است که قیمت ساخت واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید پرند را همان‌گونه که وزیر راه و شهرسازی نیز تاکید داشت در محدوده 2.5 تا 3.5 میلیون تومان ثابت نگه داریم. البته ممکن است که قیمت واحدهای بزرگ تر کمی از این محدوده فراتر رود.

۳۰ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۲۵