مجتمع نگین شهرری با حضور سرپرست بانک مسکن افتتاح گردید

مجتمع نگین شهرری با حضور سرپرست بانک مسکن افتتاح گردید
مجتمع مسکونی نگین شهرری که با تامین مالی بانک مسکن به بهره‌برداری رسیده است، با حضور دکتر عسکری افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن،  مجتمع مسکونی نگین شهرری که توسط شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران در شهرری احداث گردیده امروز (سه شنبه، 25 بهمن ماه 1401 ) با حضور دکتر علی عسکری سرپرست بانک مسکن  و سید محسن فاضلیان عضو هیات مدیره بانک مسکن، دکتر محمدرضا جواهری، مدیر عامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن و رئیس هیئت مدیره گروه مالی بانک مسکن، دکتر سعید شیرزادی، مدیر عامل گروه مالی بانک مسکن، اعضای هیئت مدیره گروه مالی بانک مسکن و اعضای هیئت مدیره، معاونان و مدیران شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن و مدیر عامل و مدیران شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران افتتاح و به بهره برداری رسید.

دکتر علی عسکری سرپرست بانک مسکن در نشست خبری پس از افتتاح پروژه ۲۳۵ واحدی نگین شهرری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌های کشور که آحاد مختلف مردم به ویژه جوانان دارند، موضوع مسکن است و دولت طرح های مختلفی را از جمله طرح نهضت ملی مسکن، تسهیلات نوسازی بافت فرسوده و تکمیل واحدهای باقی مانده مسکن مهر از محل منابع آورده مردم و سهم‌الشرکه بانک‌ها برای رفع این نیاز به اجرا گذاشته است.

وی با اشاره به نحوه اجرای پروژه مسکونی نگین دولت آباد اظهار کرد: مجتمع نگین از جمله پروژه هایی است که از طریق ایجاد صندوق مسکن و ساختمان که از آورده مردم و با مجوز بورس دایر شده، تامین و توسط شرکت سرمایه گذاری مسکن اجرا شده است.

سرپرست بانک مسکن افزود: این پروژه طی مدت ۵ سال اجرا و به بهره برداری رسیده و اگر مجوزهای شهرداری و دغدغه‌های مالی آن زودتر انجام می‌گرفت حداقل ۲ سال زودتر به بهره برداری می رسید.

دکتر عسکری با بیان اینکه پروژه نگین سومین پروژه مسکونی موفق است که با روش تاسیس صندوق ساختمان و مسکن به بهره برداری رسیده است، گفت: خوشبختانه سه پروژه به عنوان تجربه عملیاتی موفق از طریق ایجاد صندوق ساختمان و مسکن و تامین مالی با این روش به نتیجه مطلوب رسیده است که بانک مسکن در اجرای این روش پیشتاز بوده است و امیدواریم با مساعدت های لازم از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط بیشتر شاهد این نوع تامین مالی که وابستگی به منابع بانک‌ها، بانک مرکزی و ... را کمتر می کند و از طریق آورده مردم اجرا می شود، باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد بانک مسکن در حوزه اجرای طرح نهضت ملی مسکن اشاره و بیان کرد: برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۸۴۳ هزار نفر به بانک مسکن معرفی شده‌اند و افتتاح حساب صورت گرفته و از این تعداد ۲۵۰ هزار نفر هنوز برای پرداخت آورده اولیه خود به بانک مراجعه نکرده‌اند.

سرپرست بانک مسکن افزود: از تعداد متقاضیانی که به بانک مراجعه کرده اند، تاکنون قرارداد ۲۱۰ هزار واحد به مبلغ ۷۱ هزار میلیارد تومان منعقد شده و بانک مسکن بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان از طریق آورده مردم و سهم‌الشرکه خود به حساب سازندگان متناسب با پیشرفت پروژه پرداخت کرده است.

دکتر عسکری ادامه دادبانک مسکن تقریبا به ۱۰۰ درصد از تعهدات خود در سال اول اجرای طرح نهضت ملی مسکن عمل کرده است.

سرپرست بانک مسکن با اشاره به تکمیل باقی مانده طرح نهضت ملی مسکن گفت: ۲۰۰ هزار واحد از طرح مسکن مهر هنوز باقی مانده است که تعداد ۱۰۱ هزار واحد در بافت شهری و مابقی در روستاها قرار دارد.

وی افزود: اولویت تکمیل این واحدها با مواردی است که ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند که مقرر شده از محل طرح نهضت ملی مسکن تکمیل و به بهره برداری برسد.

سرپرست بانک مسکن ادامه داد: تعداد ۹۴ هزار و ۴۰ واحد از واحدهای باقی مانده طرح مسکن مهر بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند که می تواند کمتر از ۶ ماه با توجه به آورده متقاضیان به بهره برداری برسد.

دکتر عسکری با اشاره به عملکرد بانک مسکن در حوزه بافت فرسوده گفت: با توجه به تکلیف دولت در سال جاری منابع ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در حوزه بافت فرسوده در بانک مسکن پیش بینی شده که تاکنون بیش از ۴ هزار میلیارد تومان از این تعهدات توسط بانک عملیاتی و پرداخت شده و تا پایان سال مابقی این تعهدات نیز اجرا می شود.

سرپرست بانک مسکن در مجموع اقدامات بانک مسکن در سال ۱۴۰۱ را رو به جلو توصیف کرد و گفتبانک مسکن در پیشبرد اهداف خود در سال جاری به خوبی عمل کرده است و امیدواریم این حرکت رو به جلو با تلاش کارکنان این بانک در آینده تداوم یابد.

 

در ادامه دکتر محمدرضا جواهری، مدیر عامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن دیگر سخنران این مراسم عنوان داشت سرعت در اجرا، کیفیت و ایمنی پروژه‌ها سه رکن اساسی درگروه سرمایه‌گذاری مسکن خواهد بود

جواهری در ادامه افزود: در خصوص کلیات پروژه‌ها آنچه در دستور کار شرکت سرمایه گذاری مسکن است سرعت در اجرا، کیفیت و ایمنی در پروژه‌ها است سه رکن اساسی که در حال حاضر اعلام شده، یکی از مواردی که باید جدی در نظر گرفته سود بحث سرعت در اتمام پروژه ها است که بر کاهش هزینه ها نیز اثرگذار است. هرجایی که پروژه داشته‌ایم به سرعت به پیش فروش رسیده است و این به دلیل برند شرکت و کیفیت زبان‌زد و تلاش زیاد است و تلاش ها بر این است تا این موضوع حفظ شود.

مدیرعامل گروه مالی بانک مسکن تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر یک میلیون و هشتصد هزار متر مربع پروژه درصدد تولید پروژه های شرکت سرمایه گذاری مسکن قرار دارد که امسال تلاش ها بر این است که میزان در نظر گرفته شده سالیانه تقریبا ۸۰ تا ۱۰۰درصد افزایش پیدا کند، در حال اصلاح بودجه ۶ماهه دوم نیز هستیم و این موضوع را حتما در دستورکار قرار خواهیم داد.

 

گفتنی است پروژه مسکونی، تجاری، درمانی نگین شهرری شامل ۲۱۵ واحد مسکونی ۱۹ واحد تجاری و ۱ واحد درمانی در قالب ۲ بلوک ۹ طبقه است که به عنوان یکی از مهمترین پروژه های منطقه دولت آباد شهرری شناخته می شود.

لازم به ذکر است که پروژه نگین چند منظوره بوده و امکان ارایه خدمات مسکونی، تجاری و درمانی را در این منطقه که دارای تراکم جمعیت بالایی است، فراهم می‌کند.

این پروژه به مساحت ۵ هزار ۲۶۹ متر مربع و با زیربنا ۳۴ هزارو ۶۰۷ متر مربع احداث شده است.

گفتنی است پس از افتتاح این پروژه، نشست خبری سرپرست بانک مسکن با اصحاب رسانه نیز در محل پروژه نگین دولت آباد برگزار شد.

افتتاح پروژه نگین شهر ری

افتتاح نگین شهرری

افتتاح پروژه نگین شهر ری

افتتاح پروژه نگین شهر ری
افتتاح پروژه نگین شهر ری

افتتاح پروژه نگین شهر ری
افتتاح پروژه نگین شهر ری
افتتاح نگین شهرری
افتتاح پروژه نگین شهر ری

افتتاح پروژه نگین شهر ری


افتتاح نگین شهرری
افتتاح نگین شهرری
افتتاح نگین شهرری

افتتاح پروژه نگین شهر ری


افتتاح پروژه نگین شهر ری
افتتاح پروژه نگین شهر ری
افتتاح پروژه نگین شهر ری

افتتاح پروژه نگین شهر ری

افتتاح پروژه نگین شهر ری
افتتاح پروژه نگین شهر ری
افتتاح پروژه نگین شهر ری

افتتاح پروژه نگین شهر ری۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ۱۶:۰۹