رشد ۳۰۴ درصدی نوسازی بافت‌های فرسوده شهری

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از رشد ۳۰۴ درصدی واحدهای نوسازی شده در بافت های فرسوده طی دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ،محمد آیینی در نشست  خبری اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم برگزار شد، گفت: بسته تشویقی 19 بندی نوسازی بافت‌های فرسوده به تمامی شهرها ابلاغ شد و نزدیک به 300 شهر بسته تشویقی را اجرا کردند.

 وی افزود: نوسازی مسکن در بافت فرسوده شهری در دولت سیزدهم عرصه رکوردشکنی و رشدهای فراوانی بود. آمار تعداد واحدهای نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده در سال 1402 نسبت به 1400 رشد 304 درصدی یافت.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران نیز با بیان اینکه بیش از 8 هزار هکتار زمین ساخت نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید تامین شد از فرایند ساخت بیش از 218 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید خبر داد.

سعید غفوری افزود: عملیات اجرایی 168 هزار و 389 واحد نهضت ملی در بخش‌های حمایتی آغاز شده است و در کنار آن ساخت 50 هزار واحد دیگر نیز در قالب‌های قراردادهای مشارکتی و خودمالکی در سراسر کشور در حال اجراست.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن نیز در این نشست از تامین 48 هزار هکتار زمین در محدوده شهرها برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: در نهضت ملی مسکن بالغ بر 2.6 میلیون واحد مسکن در حال اجرا و یا تکمیل شده داریم و 560 هزار واحد نیز تحویل شده است که کار بسیار بزرگی بود و اگر پیچیدگی تامین زمین نبود می‌توانستیم، آمار بالاتری را ارائه دهیم

ارسلان مالکی افزود: در دولت سیزدهم 48 هزار هکتار زمین در محدوده شهرها تامین شد و این جدای از زمین‌های شهرک‌ها و روستایی است. این در حالی است که تمام مسکن مهری که ساخته شده بود 590 هزار واحد بود و حدود 8 هزار هکتار زمین تامین شده بود

۱۳ تیر ۱۴۰۳ ۱۲:۱۳
خبرگزاری تسنیم |